0
0
Dropshipping (Stoksuz Satış) Nedir?

Tarih: 2020-03-14 22:32


Dropshipping Genel Bakış

Dropshipping nedir ?


Dropshipping , bir tür perakende yerine getirme yöntemidir.Toptancı deposundan ürünleri stok yapmadan müşterinin evine doğrudan gönderebileceği bir tedarik zinciri modelidir.
Dropshipping iş modeli sayesinde dükkan açmanız  ve stok maliyeti ödemeniz gerekmez. Bunun yerine, çevrimiçi bir mağaza açıyorsunuz ve zaten ürün ve depo alanına sahip tedarikçilerden ürünü satın alıyorsunuz. 

Örnek verecek olursak;
Bir dropship mağazası bir e-ticaret mağazasına benzer şekilde çalışır. Bir sipariş verir ve ürünü alırsınız.Ancak, perde arkasında, dropshipper ödemeyi alır ve daha sonra üçüncü bir tarafa sipariş verir. Bu üçüncü taraf diğer platformlardan bir toptancı olabilir.Toptancı siparişi aldıktan sonra, ürünü doğrudan müşteriye gönderir.
 

Dropshipping avantajları

Dropshipping büyümek kolaydır. Siz büyüdükçe, iş modelinizin çok fazla değişmesi gerekmiyor. Büyüdükçe satış ve pazarlamaya daha fazla çalışma yapmak zorunda kalacaksınız, ancak günlük hayatınız az çok aynı kalacak.
Dropshipping çok fazla sermaye talep etmez. Bir dropshipping işine başlamak çok az şey gerektirdiğinden, minimum tutarla başlayabilirsiniz. Tüm işletmenizi doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan oluşturabilirsiniz ve üst düzey yatırım yapmanız gerekmez.
Minimum Risk Çevrimiçi mağazanızı açıp kâr edemezseniz bile hiç bir risk almadan kolayca geri çekilebilirsiniz.
 

Dropshipping Modeli Dezavantajları

Yüksek Rekabet Hemen hemen tüm e-ticaret işletmelerinin rekabeti yüksektir. Bu nedenle, çevrimiçi mağaza sahipleri, müşterilerinin satın almak isteyeceği kaliteli hizmetler ve benzersiz ürünler sunarak öne çıkmaya çalışır. Yüksek rekabet, ürünlerini pazarlamak konusunda çok dikkatli olmayan dropshippers için bir sorun haline gelebilir.

Ürünlerin Tam Sorumluluğu Dropshipping, aslında görmediğiniz bir ürünü satacağınız bir iştir. Bu nedenle, ürün arızası olasılığı yüksektir. Bu gerçekleştiğinde, gerçek miktarı müşteriye iade etme ve ürünü tedarikçiye iade etme sorumluluğu size aittir.Ancak bu paniklemeye başladığınız anlamına gelmez. Bunun yerine, müşterinin satın alma işleminden memnun değilse ürünü iade edebileceği 30 günlük bir geri ödeme politikası tasarlayın. Bireysel alıcı sadece ürünü gönderim adresine geri göndermek zorunda kalacaktır.
Sitemize Göz Atmayı Unutmayın:)
epavm.com