0
0
Çocuklar için oyuncak seçimi İpuçları

Tarih: 2020-03-14 23:39


Çocuklar için oyuncak seçimi İpuçları

Çocuğunuz için hangi hediyelerin uygun olduğunu nasıl seçersiniz? Bu makale çocuğunuzla birlikte büyüyecek, ona meydan okuyacak ve düşünme, fiziksel, dil ve sosyal-duygusal becerilerini geliştirecek oyuncaklar seçmek için bazı fikirler sunar.
Yeni yürümeye başlayan çocuklar yaparak öğrenen küçük kaşiflerdir. Oyun, çocuğunuza benzersiz ilgi alanlarını takip ederek yeni beceriler geliştirmek ve uygulamak için harika bir fırsat verir. Çocuğunuzun sahip olduğu oyuncaklar, gelişimini önemli şekillerde geliştirebilir.

çocuklar parçalara ayrılmayı, bir araya getirmeyi, dışarı çekmeyi, yerine koymayı, eklemeyi ve inşa etmeyi sever. Çocuğunuzun onlarla birçok farklı oyun oynayabileceği anlamında “açık uçlu” oyuncakları seçin. Örneğin, ahşap bloklar veya tıknaz plastik birbirine geçen bloklar bir yol, hayvanat bahçesi, köprü veya uzay gemisi yapmak için kullanılabilir. Bunun gibi oyuncaklar çocuğunuzun hayal gücünü harekete geçirir ve problem çözme ve mantıksal düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Çocuğunuzun hayal gücünü ateşleyen oyuncaklar arayın.

Çocuğunuzun üçüncü yılında, bir başkasının (bir kral gibi) rolünü üstlenebildiğinden ve bir şeyin (blok gibi) aslında başka bir şey olduğunu (bir pasta parçası gibi) hayal edebildiğinden, yaratıcılığı gerçekten başlıyor. . Çocuğunuzun hikayeler geliştirip harekete geçirirken kullanabileceği oyuncaklar arayın. Rol yapma oyunu dil ve okuryazarlık becerileri, problem çözme becerileri ve sıralama yeteneği  oluşturur.
  • Örnekler: Giyinme kıyafetleri, bloklar, oyuncak yiyecek ve plastik tabaklar, aksiyon figürleri, doldurulmuş hayvanlar ve bebekler, trenler ve kamyonlar, yürümeye başlayan çocuk dostu bebek evleri, oyuncak aletler ve ambalaj kağıdı tüpü “yangın gibi“ gerçek hayat ”aksesuarları Küçük itfaiyeciniz için.Çocuğunuzun hayal gücünün ortaya çıkarabileceği her şey!
  • Çocuğunuza “gerçek” şeylerle veya gerçek şeye benzeyen oyuncaklarla oynama şansı verin.

    Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz, televizyon uzaktan kumandaları veya ışık anahtarları gibi dünyasındaki nesnelerin nasıl çalıştığını anlamaya çalışıyor. Ayrıca cep telefonunuz gibi “gerçek” eşyalarınızla oynamakla ilgileniyor, çünkü sizin gibi büyük ve yetenekli olmaya hevesli. Bunun gibi oyuncaklar, çocukların problem çözmelerine, mekansal ilişkileri öğrenmelerine  ve  becerileri geliştirmesine (el ve parmaklardaki küçük kasların kullanılması) yardımcı olur.
  • Örnekler: Plastik tabaklar ve yiyecekler, oyuncak anahtarlar, oyuncak telefon, giydirme kıyafetleri, müzik aletleri, çocuk süpürgeleri, paspaslar, fırçalar 
  • Çocuğunuzu aktif olmaya teşvik eden oyuncaklar arayın.

    Yeni yürümeye başlayan çocuklar vücutlarına daha güçlü ve kendilerine güven duydukları için her türlü fiziksel numarayı yapıyorlar. İşiniz, küçük çocuğunuzun en yeni oyun alanı başarısı için minnettar bir seyirci olmak! Çocuğunuzun mevcut fiziksel becerileri geliştirmesine ve yenilerini geliştirmesine yardımcı olan oyuncakları arayın.
  • Örnekler: Farklı şekil ve boyutlarda toplar, üç tekerlekli bisikletler veya üç tekerlekli scooterlar (uygun koruyucu giysilerle birlikte), plastik bowling setleri, çocuk boyu basketbol potası, çekme oyuncakları (örneğin, çocuğunuzun bir ipi çekebileceği oyuncaklar), vagon doldurmak ve çekmek, kazmak ve tırmıklamak için bahçe aletleri, tünelleri taramak için hareket kutuları (her iki uçta açık)
Sitemizi Ziyaret Etmeyi Unutmayın :)
epavm.com